Zamawianie posilkow online

Coraz powszechniejszy dostęp do Internetu sprawił, że znacząco wzrosła liczba osób zamawiających jedzenie online. Początkowo taką możliwość dawały jedynie duże sieci restauracji. Obecnie coraz więcej pojedynczych lokali oferuje takie usługi. Rozwiązanie tego typu staje się coraz popularniejsze głownie dlatego, że jest ono wygodne dla klientów oraz pozwala im zaoszczędzić czas.

Systemy do gastronomii – proces składania zamówienia

Ale jak właściwie ono działa? Klient chcący zamówić jedzenie wchodzi na stronę internetową lub na specjalnie przygotowaną aplikację mobilną. Tam dokonuje zamówienia, a następnie przechodzi do wirtualnej kasy. Gdy zamówienie zostanie potwierdzone, klient dostaje informację na temat prawdopodobnego czasu oczekiwania na posiłek. Nowoczesne oprogramowania pozwalają na dokonanie zamówienia bez konieczności tworzenia konta użytkownika w systemie. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla klientów. Aby skorzystać z tego typu rozwiązań restauracja musi posiadać specjalne systemy do gastronomii. Ich zadaniem będzie nie tylko zbieranie zamówień klientów, ale również integracja z innymi narzędziami wykorzystywanymi w lokalu jak np. kasa fiskalna. Dodatkowo pozwoli ono na jednoczesną zmianę menu zarówno w restauracji, jak i na stronie internetowej gdzie można zamawiać jedzenie.

systemy do gastronomii

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/system_sprzedazy_dla_restauracji_-_gastro_pos_2.jpg

Rezerwacja stolika online

Jednak systemy w tej branży nie służą jedynie do zamawiania posiłków online. Pozwalają one również na np. zarezerwowanie stolika w restauracji. Klient nie wychodząc z domu dzięki prostemu formularzowi rezerwacji może być pewny, że będzie dla niego przygotowany stolik w lokalu do, którego chce się wybrać. Często również się zdarza, że system wykorzystywany przez lokal gastronomiczny pozwala przy rezerwowaniu stolika od razu dokonać zamówienia. Oznacza to, że gdy tylko klient pojawi się w lokalu od razu zostanie dla niego przygotowany wcześniej zamówiony posiłek. Tego typu rozwiązania ułatwiają restauratorowi tworzenie promocji, których celem jest przyciągniecie jak największej liczby gości. Nadchodzące lata to bez wątpienia kolejne rekordy jeżeli chodzi o branżę gastronomiczną w sieci. Eksperci zwracają uwagę, że wzrosty będą dotyczyć przede wszystkim rynku mobilnego. Dlatego warto z wyprzedzeniem pomyśleć o dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne, na której klienci będą mogli zamówić jedzenie z naszego lokalu.