Zaburzenia psychiczne renta

Cyklotymia jest oceniana, jak małe zaburzenie psychiczne, określane oraz jako stan depresyjny, który jednak wciąż nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość znacznie się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne
W poniższym artykule skupimy się na prawdziwym zaprezentowaniu, czym stanowi przedstawiona anomalia psychiczna. Zaczynając zatem od początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Że być elementem idącym do powstania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej rozpoznanie jest możliwe zazwyczaj w podstawowej i trzeciej części życia człowieka, skupia się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu i odchodzi do wysokiej destabilizacji w działaniu społecznym.

Leczenie
Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna zostać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie wtedy stricte leczenie farmakologiczne, zbliżone do systemu działania depresji, bowiem podawane leki będą uznawały głównie zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem leczenia będzie psychoterapia.

Fazy
Zapadnięcie na cyklotymię charakteryzuje się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją wydać na dwie fazy:

Faza subdepresji, na którą wrzucają się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i punkty z koncentracją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku i minusie wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne nauki i wycofanie społeczne.
Faza hipomanii, czyli dobry humor, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i zmniejszone zapotrzebowanie na sen, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności analitycznego myślenia, problemy z kolekcją uwagi, agresja i wrogość, poczucie mocy i entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta zwykle pojawia się u kobiet, które przechodzą na dwubiegunowość. Gra tym wpływ posiadają również takie składniki jak wielki poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak również jeszcze stresujące sytuacje. Też bardzo silny nacisk pamiętają jeszcze wychowanie i miejsce, w jakiej stoją potencjalnie chorujące osoby.