Wazne informacje dotyczace kas fiskalnych

tania kasa fiskalnaCena kasy fiskalnej. Gdzie tanio kupić? Polkas

Kasy fiskalne są dzisiaj nieodzownym elementem działalności gospodarczej, praktycznie każda osoba zajmująca się handlem czy świadcząca jakieś usługi, musi posiadać tego rodzaju urządzenie. Kasy fiskalne mają ułatwiać życie przedsiębiorcom a nie utrudniać, dlatego istnieją firmy rozprowadzające kasy fiskalne najnowszej generacji i najłatwiejsze w użytkowaniu. Firmy te, także je serwisują i naprawiają w przypadku uszkodzeń. Dzisiaj kasy fiskalne to urządzenia najnowszej generacji, występują nawet urządzenia z kopią elektroniczną, dzięki temu nie trzeba przechowywać papierowych kopii paragonów fiskalnych.

Kasy fiskalne są wdrażane do firmy, poprzez specjalistyczne zespoły firm, które zajmują się sprzedażą i wdrażaniem kas fiskalnych.

Kiedyś kasy fiskalne były urządzeniem dużym, prostym i łatwym w obsłudze, dzisiaj te urządzenia są coraz to bardziej naszpikowane elektroniką, są mniejsze a wcale nie łatwiejsze w użytkowaniu.

Proponowane na rynku kasy fiskalne są renomowanych firm elektronicznych i są coraz to bardziej nowocześniejsze. Ludzie obsługujący kasy fiskalne są kierowani na szkolenia z obsługi kas fiskalnych. Muszą być przeszkoleni by w prosty sposób użytkować te urządzenia, które coraz to częściej pojawiają się w sklepach i punktach usługowych.

Kogo obowiązuje posiadanie kasy fiskalnej?

732608-kasa-fiskalna-657-323

Te urządzenia fiskalne są używane przez coraz to większą grupę firm i przedsiębiorstw, nowe przepisy finansowe sprawiają, że zmniejsza się lista osób prowadzących działalność sprzedaży detalicznej i usług, która jest zwolniona z korzystania z kas fiskalnych. Według najnowszych przepisów, osoby, które w poprzednim roku nie przekroczyły kwotę swojej sprzedaży ponad 20 000 zł, w następnym roku nie muszą jeszcze korzystać z kasy fiskalnej. Urządzenia są coraz to bardziej i częściej wdrażane, przepisy zaczynają nakazywać coraz to większej grupie przedsiębiorców używanie kas fiskalnych.

Czynności, które są bezwzględnie wyłączone ze zwolnienia z używania z korzystania z kas fiskalnych to sprzedaż:
– gazu płynnego,
– części do silników,
– silników spalinowych wewnętrznego spalania,
– nadwozi do pojazdów silnikowych,
– przyczep i naczep czyli kontenerów,
– części przyczep, naczep,
– części i akcesoriów do pojazdów silnikowych,
– silników spalinowych, tłokowych wewnętrznego spalania,
– sprzętu radiowego, telekomunikacyjnego i telewizyjnego,
-sprzętu fotograficznego z wyłączeniem sprzedaży części do sprzętu
fotograficznego,
– wyrobów z metali szlachetnych lub z udziałem tych metali,
– płyt CD, DVD, kaset magnetofonowych,
– wyrobów tytoniowych czy alkoholowych.
oraz usługi:
– przewozu pasażerów w samochodowej komunikacji,
– przewozu osób i bagażu podręcznego taksówkami.
Istnieje także obowiązek ewidencjonowania sprzedaży na kasach fiskalnych dostaw wszystkich nośników danych cyfrowych i analogowych.

Do tej listy dopisano także sprzedaż perfum i wód toaletowych, z wyłączeniem sprzedaży tychże artykułów na pokładach samolotowych, oraz usługi fryzjerskie, gastronomiczne, kosmetyczne, z zakresu wymiany kół w samochodach, naprawy pojazdów mechanicznych, w zakresie badań technicznych, badań medycznych osób oraz usług prawnych z wyłączeniem notariuszy. W przypadku podatników zajmujących się sprzedażą asortymentów wyżej wypisanych lub świadczących opisane usługi wyżej, ewidencjonowanie powinno mieć miejsce już podczas pierwszej transakcji firmy. Natomiast inni podatnicy mogą używać kas fiskalnych w okresie dwóch miesięcy po uzyskaniu limitu, czyli określonych przepisami 20 000 zł zysków. Kasy fiskalne są więc niezbędnym elementem prowadzonej jakiejkolwiek działalności detalicznej, prędzej czy później są ważnym elementem danej firmy lub przedsiębiorstwa.

Jaką kasę fiskalną wybrać?

Produkuje się i poleca dzisiaj kasy fiskalne o różnych funkcjach, lekkie, mobilne i przenośne, przeznaczone do pracy bezprzewodowej w terenie jak również do pracy stacjonarnej w miejscach o małej powierzchni użytkowej. Firmy oferują rejestrujące kasy fiskalne, z segmentu średniego i dołączają do nich drukarki fiskalne, które są sprawne i łatwe w użytkowaniu oraz są nieduże, stacjonarne i mobilne, przenośne.

Produkcja urządzeń fiskalnych

Kasy fiskalne posiadają gwarancje i są serwisowane przez firmę, w której dokonało się zakupu takiego urządzenia rejestrującego. Są one również produkowane w Polsce, w zakładach produkuje się całe linie urządzeń elektronicznych o najwyższej jakości, skuteczne i bezawaryjne. Te całe urządzenia i podzespoły są produkowane według specjalnych zaleceń, posiadają odpowiednie certyfikaty. Sale i hale produkcyjne, w których produkuje się tego typu urządzenia, posiadają strefy EPA, aby wyeliminować całkowite wyładowania elektrostatyczne, które zakłócą i wpłyną negatywnie na wszelkiego rodzaju, produkowane w tych halach, urządzenia i komponenty elektroniczne. Wszystko jest produkowane dokładnie i starannie, niemalże w białych rękawiczkach. Kasy fiskalne powinny być urządzeniami doskonałymi, wyposażonymi w jak najlepsze elektroniczne podzespoły i urządzenia.

Inżynierowie pracujący w tego typu zakładach czuwają nad specyfiką produkcji, pracownicy wykonują swoje zadania dokładnie i efektownie, wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że wyprodukowują podzespoły elektroniczne do urządzeń bezawaryjnych i działających wręcz doskonale i super sprawnie. Wszystkie produkowane i później montowane podzespoły są rejestrowane w elektronicznej bazie danych, dzięki temu w każdej chwili możliwe jest odtworzenie poszczególnych etapów produkcji i montażu urządzenia czy jego podzespołów.

Rodzaje kas fiskalnych

Mobilna kasa fiskalna Posnet Mobile

Mobilna kasa fiskalna Posnet Mobile

Drukarka Fiskalna Novitus BONO E

Drukarka Fiskalna Novitus BONO E

 

Kasy fiskalne dzielą się na:
kasy apteczne, sklepowe, mobilne, małe, stacjonarne czy systemowe.
Każda kasa fiskalna to urządzenie dokładnie zapisujące transakcję. To urządzenie, które nie ma prawa się pomylić i dlatego ważne są tak bardzo wszelkie etapy produkcji tego urządzenia rejestrującego. Do wszelkiego rodzaju kas fiskalnych, potrzebne są odpowiednie oprogramowania, czytniki kodów kreskowych, wagi elektroniczne. Dzisiejsze kasy fiskalne to urządzenia bardzo skomplikowane, współpracujące z innymi ważnymi urządzeniami, które wszelkie dodatkowe informacje o sprzedawanym towarze, bezpośrednio przekazują do kasy fiskalnej, która z kolei ma za zadanie połączyć te dane i zakończyć finalnie daną transakcję.

Producenci, w obliczu tak bardzo rozwiniętej potrzeby istnienia na rynku kas fiskalnych, prześcigają się w designie takich urządzeń i w składzie zawartości ich oprogramowania oraz w funkcjonalności. Przykładem może być nowoczesna kasa przeznaczona do pracy w mobilnych punktach sprzedaży i punktach gastronomicznych. Jej najmniejszy rozmiar, ze wszystkich kas proponowanych na rynku, sprawia, że kasa jest łatwo przenośna, realizuje rejestrację kopii wydruków na elektronicznym nośniku danych. Jest to kasa bardzo poręczna, łatwa w przenoszeniu, ma bardzo wydajne zasilanie akumulatorowe. Wyprodukowana jest według właściwych norm i zaleceń i posiada homologację Prezesa Głównego Urzędu Miar. Ta innowacyjna kasa, od niedawna wprowadzona na rynek posiada jeszcze wiele nowoczesnych i ciekawych funkcji elektronicznych, które są bardzo pożyteczne i przydatne w procesie jej użytkowania.

Inny rodzaj kasy to mobilna kasa z kopią papierową, z możliwością drukowania numeru NIP nabywcy na paragonie. Kasy mają ergonomiczne obudowy, wydajne akumulatory i pracują w temperaturach od -5 do 40 stopni C.

Na co zwrócić uwagę?

Kasy fiskalne w zasadzie są do siebie podobne, mają jedno główne zadanie, rejestrować transakcję. Z tym tylko, że jedne są małe inne większe, jedne mobilne inne stacjonarne. Jeszcze inne mają kopię elektroniczną, a inne posiadają kopie papierowe, których rolki należy zbierać i magazynować. Jest to uciążliwe i zabiera w firmie wiele miejsca, ale wybór, jaka kasa będzie najlepsza dla sklepu czy punktu usługowego zależy już tylko od właściciela firmy. Pracownicy i tak powinni być przeszkoleni do pracy z tego typu urządzeniem i wtedy jest im obojętne przy jakiej kasie fiskalnej pracują. Ceny kas fiskalnych też są różne, na ogół te średniej jakości są w okolicach 500-800 zł, te już bardziej elektronicznie zaawansowane są od 1000 do 2000 zł. Wbrew pozorom, kasy mniejsze i poręczniejsze są droższe od tych większych.

Kiedyś były dofinansowania do kas fiskalnych dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność, szczególnie jeśli chodzi o sprzedaż artykułów i usług, z których nie ma zwolnień już na początku działalności. Firmy, które sprzedają kasy fiskalne, nie tylko je montują, rozprowadzają, serwisują, ale także dokonują darmowej fiskalizacji i przesyłają wszelkie dokumenty do urzędu skarbowego właściwego dla siedziby firmy, która zainstalowała kasę fiskalną. Wszystkie oferowane na rynku kasy mają odpowiednie certyfikaty i homologacje. Są instalowane i wprowadzane na rynek zgodnie z wszelkimi normami prawnymi.

Dobór kasy do profilu działalności

Ważne jest aby dobrać kasę fiskalną, jej oprogramowanie, potrzebną drukarkę fiskalną, do profilu naszej działalności, by kasa fiskalna nie była trudna w obsłudze, była lekka i łatwo zapisywała wszelkie transakcje na niej wykonane.

Bardzo przydatna jest też łatwość wykonywania wszelkiego rodzaju raportów, rozpoczynających dzień na kasie i kończących go. Kasa fiskalna za chwilę, będzie potrzebna praktycznie w każdej firmie i małej i dużej. Pomału znosi się wszelkiego rodzaju przywileje, dzięki którym można nie korzystać z kas fiskalnych. Kasa fiskalna to rejestr finansowy danej firmy, zapisuje wszystkie transakcje. Dzięki niej łatwo jest prowadzić stany magazynowe i mieć świadomość ile towaru się sprzedało czy ile usług się wykonało. Dzięki raportom robionym przy pomocy kasy fiskalnej łatwo jest rozliczać się z fiskusem, obliczać wszelkiego rodzaju przychody i rozchody. Kasy fiskalne stają się urządzeniem nie tylko obligatoryjnym ale i także bardzo użytecznym. Dzięki licznym funkcjom, zainstalowanym w każdej kasie fiskalnej, w każdej chwili pracodawca ma możliwość skontrolowania sklepu czy punktu usługowego lub swojego pracownika.

Kasa fiskalna to także możliwość rozwiązania wszelkich sporów finansowych, pomiędzy klientem a sklepem. Klienci czasami posądzają kasjerki o pomyłki, a kasjerki czasami się mylą, wszelkie spory można rozwiązać, dzięki zapisanej transakcji.