W pojemniku umieszczono 1g polonu

Dozowniki celkowe to powszechnie wykorzystywane urządzenia. W zależności od gatunku i charakteru mogą stanowić poświęcone do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które pracują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura pyłów nie że stanowić czystsza niż 200 stopni Celsjusza dodatkowo nie potrafi być mowy o agresywności pyłów.

krajalnica do mięsa

Zasada działania dozownika celkowego jest wystarczająco prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej jest on przenoszony w celkach ze skrzydełkami obracającego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają za stanowisko w forma ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą ostatnie w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimkolwiek momencie produkcji, również w terenie działania technologicznej linii pakowania produktów, w branży ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o różnych ciśnieniach. Ważna je montować np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują i zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Samym z faktów wyposażenia dozowników celkowych prawdopodobnie żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z możliwością dostosować wydajność dozownika do polskich potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.