Szkolenie z seksuologii

Seksuolog - pierwsze nastąpienie w jego gabinecie zazwyczaj ujawnia się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie opinii o wizycie że wynosić fatalne skutki. Wiele osób odpowiadających na zaburzenia połączone z byciem seksualnym odwleka w momencie poradę u lekarza, częstokroć zwlekając spośród tym nawet dużo lat. Nie stanowi więc słuszne rozwiązanie, bowiem nie dość, iż nie rozwiązuje problemu, to w smaku może zrobić eskalację dysfunkcji. W domenie seksuologii znajdują się zatem wszelkie aspekty powiązane z płciowością człowieka w branży fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej dusze i emocjonalności. Seksuolodzy w dużym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie od ręki, wystarczy tylko zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości fizycznej lub zmagania związane spośród jej zgodą ze części środowiska społecznego, to najpopularniejsze zmartwienia pacjentów przedstawiających się do seksuologa. Dyskomfort połączony z komplikacjami dotyczącymi życia seksualnego miewa diametralny pomysł na stałą egzystencję, zatem nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w środowiskach, większość ludzi nadal wstydzi się otwarcie rozmawiać na elementy połączone z osobną seksualnością. Z ostatniego początku mnóstwo osób pozostaje w milczeniu z początku licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem wyraża się więc okazją do zmierzenia się z znanymi najbardziej dotkliwymi problemami oraz gwarantuje ich konstruktywne rozwiązanie. Bez sensu na ważną specjalizację danego seksuologa (czyli toż psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba zrobić się psychicznie do udzielenia szczegółowego wywiadu. Jego celem jest możliwie najbardziej uniwersalne zrozumienie przez lekarza martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym całe aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, starych i ważnych związków intymnych, orientacji fizycznej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu spoglądania na materiał seksu oraz dotychczasowych doświadczeń w współczesnej substancji.

Należy sobie uświadomić, że jako pacjent masz prawo żądać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze strony lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji głowy i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia dostępnych dla Ciebie informacji. Dalszym ciągiem diagnozy seksuologa następującym po wywiadzie będzie pytanie somatyczne przeprowadzone przez specjalistę z powierzchnie pokrewnej (tj. ginekolog w sukcesu ślubnych bądź urolog w sukcesu mężczyzn), aczkolwiek możliwe istnieje więcej badanie psychologiczne, polegające na dobraniu odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może także zasugerować skierowanie do dzieła badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy odpowiedzieć sobie sprawę, iż pragnienia seksualne należą do grupie potrzeb fizjologicznych, i ich zaspokojenie stanowi samotnym z obowiązujących elementów nadającym życiu sens.