System odpylania spalin

Każda hala produkcyjna generuje ogromne ilości pyłów, kurzu także indywidualnych mikroskopijnych zanieczyszczeń. Stanowi owo niezwykle przykre dla gości, zwłaszcza jak są nieświadomi zagrożenia, jakie ich ogranicza. Praca przez 8 godzin w takich warunkach może w zyskach prowadzić do właściwych chorób zwłaszcza górnych dróg oddechowych.

erp w chmurzeModel usługowy Comarch ERP Optima, czyli Twój system zarządzania dostępny w chmurze. - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

 

Ilość dopuszczalnego zapylenia
W układu z tym jakieś przedsiębiorstwo biorące się masową produkcją powinno stanowić systemy odpylające. Ilość dopuszczalnego zapylenia regulują przepisy BHP. Pomimo takich regulacji, wciąż często nie są one słuchane, oraz ludzie wykonują w ciężkich warunkach. Komponują się na takie warunki ze powodu na obawy przed utratą pracy. Przy produkcji m.in. mebli, zapylenie spowodowane obróbką płyty wiórowej jest wyjątkowo poważne, ponieważ poza mikroskopijnymi zanieczyszczeniami występują tam również substancje szkodliwe dla swego organizmu. Choroby, które wpływa bycie w nadmiernym zapyleniu, są bardzo uciążliwe w działaniu również utrudniają funkcjonowanie. Proszę wyobrazić sobie osobę, która pali jednego papierosa raz na 8 godzin, a wtedy osobę, która przebywa przez 8 godzin w zapylonym pomieszczeniu. Czyje płuca są w krótszym stanie Czy tylko palenie zabija?
Montaż systemu odpylania
Dedusting poland, czyli polskie spółki posiadające się montażem systemów odpylających mają oddziały w każdym większym mieście. Że sposoby te nadal nie są powszechnie stosowane w fabrykach i magazynach, co stanowi sprzeczne z prawem.
Czy faktycznie warto ryzykować zdrowie naszych gości, którzy bardzo pracują, aby utrzymać swoje rodziny, dzieci, domy? Czy warto narażać się na duże kary finansowe, które umieszczane są za nieprzestrzeganie przepisów BHP? Otóż nie warto koszt montażu systemów odpylających, nie jest aż tak duży, aby rekompensował w jakikolwiek sposób utratę wysoce wymienionych wartości. Stanowi to inwestycja tak właściwie jednorazowa, która da korzyści zarówno pracodawcy, kiedy również pracownikom.