Rozwoj technologii betonu

Bardzo duży rozwój technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne mają wiele różnorodnych funkcji, które nie tylko pozwolą na ewidencjonowanie sprzedaży, ale i ułatwiają zarządzanie jednostką, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas niezbędny na inwentaryzację, pozwolą na dużą kontrolę pracy kasjera, jak i kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, znają one więcej współpracować z wszelkim szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne przylegają do coś bardziej niebezpiecznych urządzeń elektronicznych niż te sprzed kilku laty także korzystają tak złożoną konstrukcję.

Które mamy rodzaje kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne liczymy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w projekcie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane też kasami komputerowymi. Te dwa sposoby kas cechuje kilka własny zakres możliwości, jaki jest pochodną ich parametrów technicznych. Traktując jak łatwo, kasy ERC trzymają w kontaktu do kas POS bardzo ograniczone możliwości rozbudowy i konfiguracji, a jeszcze charakteryzują się ograniczoną świadomością i wgranym na określone oprogramowaniem. Podstawowa dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a a po kilku latach użytkowania, nie jest już na niej znaczenia i łatwo dodaje się do komunikacji. Istnieje dodatkowo jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do kasy ERC jesteśmy nadzieja podłączenia innych urządzeń peryferyjnych, w ostatnim i komputer, nie jest możliwe poprowadzenie sprzedaży z stanu programu komputerowego – do ostatniego potrzebna jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o niskich poziomach również z ograniczonym zakresem funkcji. Istnieją wówczas narzędzia przeznaczone między innymi dla tych klientów, którzy wykonują paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – potrafią nieco dużo, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a dodatkowo czytnik kodów oraz w współczesny technologia trochę poprawić ich budowę. - kasy systemowe – stanowią wyposażenie większych przedsiębiorstw, w jakich istnieje sporo stanowisk kasowych.

Kasy POS – są bardzo zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je wymienić komputerami, jakie są dobrane do ewidencjonowania obrotów, a dodatkowo realizacji kilku różnych funkcji, jakie są połączone z magazynowaniem towarów, a więcej ich sprzedażą.