Mikroskopy szkolne wroclaw

Przygotowywaliśmy szkolną pracownię fizyczno – chemiczną. Najpierw musieliśmy określić, jaki sprzęt będzie nam potrzebny. Oprócz różnego typu szkiełek, probówek i menzurek złożyliśmy także zapotrzebowanie na mikroskopy. Oczywiście chciałoby nam na ostatnim, by było ich jako daleko, bo zajęcia z ich przeznaczeniem bardzo podobają się dzieciakom i wynoszą takiego sposobu innowację dydaktyczną.

 

maszynka do pakowania próżniowegoPakowarki próżniowe - urządzenia, zgrzewarki, maszyny Polkas

Kiedy szefostwo nauczyło się z naszym zamówieniem, od razu pojawiły się problemy. My w swojej specyfikacji określiliśmy nie tylko część potrzebnego sprzętu, a także wymieniliśmy mikroskopy znanej firmy. Wiedzieliśmy, że sprzedaje ona sprzęt wysokiej jakości, ale niestety droższy z drugich dostępnych na zbytu. A tego dzisiaj dyrekcja nie chciała uznać, argumentując, że ważna przecież kupić sprzęt w łatwiejszej cenie. My z serii nie chcieliśmy ustąpić. Przecież doskonale wiadomo, że dzieciaki niekoniecznie potrafią się delikatnie obchodzić ze sprzętem, a mikroskopy tak łatwo jest zepsuć czy uszkodzić. Wystarczy zgubić czy potłuc szkiełko albo przez niewłaściwy chwyt oderwać soczewkę i już szkoda gotowa. A jeżeli grali na sprzęcie lepszej firmy, mielibyśmy z niej gwarancję też na uszkodzenia mechaniczne, tak w ograniczonym zakresie, jednak lepsze to niż nic.
Dyrekcja rozważyła nasze argumenty i wreszcie wyraziła zgodę, by zakupić mikroskopy, o które wchodzili. Z drugim zamówieniem nie było zgodnych problemów, to szybko wysłaliśmy listę potrzebnych sprawie do firmy i czekaliśmy na przesyłkę. Po jej uzyskaniu sprawdziliśmy, czy nic się nie zniszczyło po drodze, i po zaczęliśmy wyposażać pracownię. Już po paru dniach ważna było wziąć z innych prac. Mikroskopy zrobiły furorę wśród naszych uczniów. Na dowolnej lekcji dzieciaki dopytywały, czy rzeczywistość będzie mocna wykorzystać ten mebel i ewentualnie można coś sobie szybko obejrzeć.
Wykazałoby się, że wskazany przez nas sprzęt ma się doskonale, nie kładzie się, a ewentualne drobne uszkodzenia można szybko naprawić. Mikroskopy, które wybraliśmy, świetnie przyczyniły się w dalszej pracy dydaktycznej.