Kasa fiskalna jaki limit

Wszyscy podatnicy oferujący usługi na pracę osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają cel prowadzenia ewidencji z wykorzystaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa finansowa jest sprzętem, od lat powszechnie łączonym w biznesach, lecz i przez nowego rodzaju usługodawców, począwszy od serwisów internetowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest częsta u innego typu przedsiębiorców. Mają spośród niej przede wszystkim wielkie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie dodawałaby się do ostatniego, przecież i potrafi obsłużyć dużą kwota paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT oraz w pozycjach nieposiadających takiego sprzętu, wypisuje się je ręcznie, co nie jest pomocne z tematu widzenia poprawy wydajności i obsługi. To zawiera, że coraz chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego gatunku rozwiązania. Zakup drukarki nie jest dostępny, ogranicza się z koniecznością wyłożenia grubo powyżej dwóch tysięcy przyjemnych i należy mieć, że urządzenie to, w przeciwieństwie do waluty, nie nie pracuje samo. Do jego obsługi niezbędny jest to komputer zaopatrzony w wygodny program sprzedażowy, to też są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy wówczas możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych towarów już w punkcie druku paragonu, i nie, kiedy w wypadku kas fiskalnych, tylko po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy wspominać o tym do której bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze danie jest służyć i wybrać o około 20 procent większe, niż jest nam niezbędna w możliwościom sezonie, bo pojemności nie odda się zwiększyć, i część naszego asortymentu może wzrosnąć. Inny istotny czynnik, na który potrzebujemy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki dzielimy ze względu od ilości kodów i dawanych paragonów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 paragonów na dzień - sklepowe- przeznaczone do całych placówek handlowych również korzystających dużo rozbudowaną bazę towarów. Obecnie daje się urządzenia mające tylko samą rolkę papieru na paragony dla użytkowników, bo kopia kierowana jest elektronicznie, na mapie SD.