Jaka kase wybrac

szkolenia kadry

W każdej instytucji czy firmie handlującej jakimś towarem, czy też świadczącej dowolnego typu usługi obecna musi być kasa fiskalna. Jednakże, czasami dobrze jest, gdy kasa fiskalna jaką znamy zostanie zastąpiona przez mobilną kasę fiskalną. Jej przykładem jest elzab k10.

Kiedy lepsza jest kasa mobilna?

Zdecydowanie, istnieje kilka sytuacji, w których kasa elzab k10 jest szczególnie przydatna. Chodzi tu przede wszystkim o kilka zawodów, w których ciężko jest się obejść bez tego typu kasy.

Przede wszystkim, koniecznie trzeba tu wspomnieć o ludziach, którzy wykonują zawody, wymagające od nich ciągłego przemieszczania się, często na duże odległości. Niewątpliwie, zawód wymagający przemieszczania, a jednocześnie wystawiania paragonów, wykonuje hydraulik. W gruncie rzeczy, każdego rodzaju fachowiec wykonuje właśnie taki zawód.

Wydaje się więc, że jeśli fachowiec chce mieć kasę fiskalną, powinien nabyć albo model elzab k10, albo jakiś inny model mobilnej kasy fiskalnej.

elzab k10

Niezwykle ważna funkcja

Warto pamiętać, że funkcjonalność poszczególnych kas fiskalnych, mobilnych i stacjonarnych, jest wielce zróżnicowana. Warto, ażeby kasa którą kupujemy posiadała jedną bardzo ważną funkcję, a mianowicie możliwość tworzenia elektronicznej kopii. Niewątpliwie, posiadanie takiej kopii jest bardzo wygodne. Ponadto, w wielu sytuacjach po prostu pozwala nam uniknąć kłopotów.

Wydaje się, że kasy z elektroniczną kopią takie jak elzab k10 okazują się wyjątkowo przydatne wtedy, gdy na przykład klient twierdzi, iż nie otrzymał od nas paragonu, pomimo, iż życzył sobie, abyśmy go wystawili. W takiej sytuacji, jesteśmy w stanie błyskawicznie udowodnić, że paragon został wystawiony, gdyż posiadamy jego elektroniczną kopię.

Niewątpliwie, dzięki kopii paragonu mamy również ułatwioną sprawę jeśli chodzi o wszelkie sprawy księgowe. Cały nasz dochód jest bowiem zapisywany w kasie fiskalnej. Jeśli coś nam nie pasuje w obliczeniach, możemy w każdym momencie sprawdzić paragony.

elzab k10

Ile to kosztuje?

Niewątpliwie, zanim pójdziemy kupić mobilną kasę fiskalną, zastanówmy się, ile pieniędzy jesteśmy w stanie na nią przeznaczyć. Jest to ważne, gdyż ceny są bardzo różne.

Jeśli chcemy oszczędzić, oczywiście możemy zrezygnować z jakiś funkcji kasy, jak na przykład wspomnianej wcześniej możliwości tworzenia kopii zapasowej paragonu. Wydaje się jednak, że z tak ważnych funkcji lepiej nie rezygnować, nawet jeśli zmuszeni bylibyśmy z tego względu całkiem sporo dopłacić.

Kasa fiskalna dostosowana do naszych potrzeb

Wydaje się, że trzeba po prostu znaleźć kasę fiskalną, która będzie najlepiej dopasowana do naszych potrzeb. Nie każdy bowiem potrzebuje dokładnie takiej samej kasy. Chodzi o to, ze przykładowo, niektórym elektroniczna kopia paragonu jest bardziej potrzebna niż innym.

Ponadto, w niektórych przypadkach absolutnie konieczne jest wydrukowanie bardzo szczegółowego, zawierającego wiele informacji paragonu. Innym zaś razem, wystarczy najzwyklejszy, prosty paragon. Niewątpliwie, w tym drugim przypadku, nie jest nam potrzebna żadna droga i skomplikowana kasa fiskalna.