Drukarka fiskalna cpv

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, natomiast w teraźniejszości są to dwa nowe urządzenia o własnych możliwościach. Drukarki finansowe to szczególnie rozbudowane kasy fiskalne. W wypadku kas do uprawiania sprzedaży niezbędna jest kasa i sprzedawca, zaś kiedy chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer oraz specjalistyczne oprogramowanie.

Takie drukarki najczęściej przydatne są w tłach gdzie bazy materiałów są dużo szybkie, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Zapewniają one, tak jak kasy, drukowanie paragonów finansowych oraz prowadzenie sprzedaży. Jednak są konkretne zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Jedną spośród ostatnich zalet jest możliwość kontrolowanie stanu magazynowego produktów, jakie mamy w kolekcji. Stanowi więc udogodnienie, dzięki jakiemu można zapobiec sytuacji, w jakiej w magazynie zabraknie jakiegoś produktu. Oraz do takich sposobów można zapoznać promocje. Nie właśnie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu wyników w pakiecie w mniejszej cenie. Prosto z takich drukarek można stworzyć wydruk paragonów, a także fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z możliwością bycia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w przypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych kojarzy się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez wszystek ten stan. Rozwiązanie stosowane w tym przykładu opiera się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w momencie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia dużo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Większe swobody drukarek fiskalnych mieszają się z szerszą ceną ich zakupu. Obsługa ich stanowi mocno zawiła i wymagająca ze powodu na dodatkowe oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoko wymienione argumenty mogą być odstraszające dla średnich biur bądź po prostu nieopłacalne, a każdy sam podejmuję decyzje co wybiera.