Dobry wilk do mielenia miesa

Rozdrabnianie mięsa surowego, gotowanego, mrożonego na dużą skalę wymaga nakładu czasu oraz siły. W placówkach garmażeryjnych, zakładach spożywczych oraz wszędzie tam, gdzie mielone mięso wykorzystywane jest do dalszej obróbki, do rozdrabniania mięsa służą duże maszyny do mielenia, zwane wilkami, które rozdrabniają kilkanaście kilogramów mięsa w ciągu minuty.

Wilk maszynka do mielenia mięsa

Wilk maszynka do mielenia mięsa charakteryzuje się prostą budową (gardziel z podajnikiem ślimakowym, zestaw tnący – noże, szarpak i siatki), łatwością obsługi (montaż oraz czyszczenie), wysoką jakością i wytrzymałością, wykonaniem ze stali nierdzewnej lub stopów aluminium. Szeroki dostęp do urządzeń na rynku powoduje, że wybór urządzenia nie sprawia problemów. W zależności od potrzeb oraz charakteru działalności (inne będą parametry pracy wilka w hotelu, a inne wilka w zakładzie produkującym wędliny). Dobór odpowiedniej maszynki będzie zależał od następujących parametrów:

  • wydajność,
  • średnica sitka (ta z kolei zależy od ilości i rodzajów mielonego mięsa),
  • prędkość obrotowa,
  • otwór gardzieli,
  • moc,
  • zasilanie.

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/wilk_do_mielenia_miesa-_model_tc22.png

Główne zalety

Zaletą wilka jest wymagany niski nakład pracy, skrócenie czasu przygotowania rozdrobnionego mięsa, bezpieczeństwo pracy. W mniejszych zakładach jest gwarantem produktów zdrowszych, nie zawierających konserwantów i ulepszaczy. Działanie wilka polega na włożeniu mięsa do rozdrobnienia do gardzieli maszynki, dociśnięciu go na przykład polipropylenowym tłoczkiem, dzięki czemu zostaje ono przetłoczone do ślimaka roboczego, a następnie do zespołu tnącego. Szarpak oraz noże tnące wtłaczają ścinane mięso w oczka siatki. Mięso po rozdrobnieniu miesza się z farszami, pakuje w osłonki lub próżniowo w zależności od rodzaju końcowego produktu. Wilki można wyposażyć w dodatkowe akcesoria, dzięki którym będzie spełniało więcej funkcji, np. szatkowało warzywa i sery. To nieskomplikowane urządzenie, cieszące się dużą popularnością i przystępnymi cenami.