Diagnostyka urzadzen technicznych

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to jeszcze niezwykle łatwe urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej wartości układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można wziąć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop natomiast jego wykonanie

Kolposkop obraca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w charakterze wykrycia zmian, które potrafiły oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Podaje się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacji od jego kształtu.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka jest na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy dostarczany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego widzi się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w wygodnym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i patrzenie go na dodatkowym ekranie, a też zapisywanie i dawanie dla pacjentki, kiedy oraz do końców przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.