Bezplodnosc z nieplodnoscia

tepro

Niepłodność u ludzi wykonana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest produktem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) bądź ich zmniejszoną ruchliwością.

Wpływ na wtedy mają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w efektu przebytej infekcji czy urazu. Tworzy to bowiem czasem błędem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na pozycje rozrodcze wpływać mogą jeszcze choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana sposobu życia. Pomoże na pewno aktywność ruchowa i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na jakość nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, bogata w rezultaty i warzywa i wysyłanie do organizmu witaminy I także C. Jeśli niepłodność jest efektem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów kończy się w poszczególnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność może zawierać także podłoże genetyczne. Warto zachować zatem pod uwagę szczególnie w sukcesu, gdy u kobiety dotarło do kilku poronień z poziomu. Często obniżenie płodności płynie z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej stanowi toż kategoria genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności prawdopodobnie istnieć dodatkowo przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców może stanowić znacznie groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może wystąpić zapalny obrzęk jąder, które wpływać może niepłodność. Równie złe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć więcej o Zespole Kallmana. Istnieje wtedy zaburzenie genetyczne, które prezentuje się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym schorzeniem są bardzo niskie jądra, prącie i prosty poziom testosteronu. Rokowania na leczenia maja pacjenci z poziomem jąder powyżej 2,5cm.