831 2

Wynalezienie mikroskopu bez wątpienia przydałoby się do rozwoju nauki. To niepozorne urządzenie umożliwia obserwowanie małych obiektów, jakie są zazwyczaj niewidoczne gołym okiem i przyjrzenie się detalom drobnych obiektów, które są trudne do dostrzeżenia bez korzystania ze specjalnego sprzętu. To dzisiaj dzięki naszym kompetencjom optycznym, mikroskopy przydały się do wzrostu badań nad mikroświatem dodatkowo jego głębią.

 

W 1590 r. dwóch Holendrów Zachariasz Janssen i jego stary Hans wykonali pierwsze konstrukcje mikroskopów optycznych. Zaprojektowane przez nich urządzenia stosowały do oświetlania obserwowanych obiektów światło dzienne. Ze powodu na powiększenie zaledwie 10 razy, mikroskopy nie spotkały się z nałogiem w świecie nauki. Rewolucję zapoczątkował Antonie van Leeuwenhoek, który wcielił się udoskonaleniem konstrukcji mikroskopu oraz rozwinął pracę tych urządzeń w XVII wieku. To tylko dzięki funkcji tego wynalazcy nad mikroskopami zawdzięczamy rozwój nauki, głównie mikrobiologii.

Z rozwojem lat mikroskopy znalazły szerokie zastosowanie. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza mikroskopy laboratoryjne, które traktowane są często w świetle przebywającym w gospodarstwu jasnym. Są doskonałe wyposażenie zarówno w laboratoriach naukowych, jak ponadto w laboratoriach medycznych. Wiele projektów tych narzędzi pozwala nabywcy na skorzystaniu wielu technik obserwacji, co jest potrzebne podczas pracy badawczej. Ich optyka pozwoli na wykonanie niezwykle dokładnych obserwacji. Najnowocześniejsze mikroskopy powodują nie tylko na prostą rozbudowę w perspektywie, jak więcej na podłączenie kamery. Wiodący producenci tych narzędzi zapewniają ich długą trwałość.